Cevaplandı Custom Launcher ile Girişlerde Yaşanan Hata

• Konuyu Başlatan seMm
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 11
  • Görüntüleme 449

seMm

FS Kullanıcı

İtibar Puanı: 18

2 Kas 2020
32
18
8
Merhabalar. Launcher ile girişte sanırım Fivem'in custom Launcher'ları engellemesinden ötürü malum hatayı almaktayız. Bildiğim kadarıyla bu engellemeden sonra Launcher kullanmaya devam eden sunucular var. Çözümü için tarayıcı yönlendirmesi ile açma metodu çalışıyor. Fakat bu uğraştırıcı bir şey ve alternatif çözümler arıyoruz. Windows'un Çalıştır'ına fivem://connect/ip:port şeklinde yazınca sunucuya giriş sağlayabiliyoruz. Bunu Launcher'a entegre etmekte sorun yaşıyoruz çünkü Shell32 yoluyla bir türlü otomatik bağlantı yaptıramıyoruz. Bu konuda bilgisi olan veya daha farklı çözümleri olan arkadaşlar varsa bilgi almaktan çekinmeyiz. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
697

KerimTONKAZ

FS Kullanıcı

19 Kas 2020
4
18
3
www.piednight.com
Discord
! .Kerim TONKAZ#9293
Github
github.com/kerimtonkaz
Lütfen, içeriği görmek için Giriş yap veya Kayıt ol
baktım yiğidim

Problemi şu şekilde çözebilirsiniz;
2 farklı exe kullanmanız gerekiyor.
  • 1. exe zaten launcher olacak.
  • 2. exe ise oyunu açıp kendini kapatacak.
2. exe için yazdığım kodları sizlerle paylaşıyorum.

C#:
Bunu ister launcher'a gömün isterseniz direk klasörün içine atın.
Yapmanız gereken şey Launcher'dan başlat butonuna basıldığında 2. exe'yi çalıştıracak yani: Process.Start("fivemAc");

Sonrasında giriş yaptığını göreceksiniz.

seMm

FS Kullanıcı

2 Kas 2020
32
18
8
Cevabınız için teşekkür ederim fakat sanırım ben soruyu tam anlatamadım. Biz Launcher yapan taraftayız, oyuncu gözüyle almıyoruz bu hatayı. Forum'da belki Launcher yapımıyla ilgili arkadaşlar vardır diye danışmak istedim. Kendi Launcher'ımızı yazıyoruz da o sebepten ötürü farklı giriş metodları arıyoruz.

flundar

Administrator

İtibar Puanı: 30

28 Eki 2020
11
30
13
Turkiye
flundar.com
Discord
flundar#1881
Github
github.com/flundar
Sizin için basit bir çözüm sunayım.
765
bu tür linklerden oyuna sokabiliyor olmanız lazım tabi denemeniz lazım.

İfadeler: seMm

flundar

Administrator

İtibar Puanı: 30

28 Eki 2020
11
30
13
Turkiye
flundar.com
Discord
flundar#1881
Github
github.com/flundar
Yada shell üzerinden sokturacaksınız benim yaptığım gibi. O kısımdan istediğim ip yi girebiliyorum ve sorunsuz bir şekilde oyuncuyu sokabiliyorum.

shaw

D-Mod

İtibar Puanı: 133

2 Kas 2020
223
133
43
Discord
puzzle#8112
Merhaba seMm seMm öncelikle güvenlik duvarınız var ise onu lütfen kaldırınız ve ya girmeden önce kapatınız . Bu çözüm olmaz ise normalde alakası yok ama biz gene de uyguluyalım cache.xml uzantılı dosyayı silelim ardından dosya kontrolü yapalım ardından eğer bu da olmaz ise GTAV'i silip yeniden yüklemek olucak FiveM ' de aynı şekilde .

Fast

FS Kullanıcı

İtibar Puanı: 17

1 Kas 2020
19
17
3
Eğer IP adresini direk bir şekilde yazdırıp girdirmeye çalışıyorsanız hata alırsınız FiveM bu şekilde girişleri yasakladı. İnternet üzerinden giriş mantığı var yada oyuncu kendisi yazabiliyor. Bir yönlendirme mantığı ile launcherden internete internetten oyuna mantığı ile çalıştırabilirsiniz. Ancak FiveM bilgisayardan gelen istekleri algıladığıda yapmaya çalıştığınız alternatif gibi engelleyecektir. Maalesef şuanda bir yolu yok bulursanız ne ala. Konu ile ne kadar alakalı bilemem..

• İpucu

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar