FivemSociety FivemSociety'de Alışveriş Yaparken Bakılması Gereken Önemli Unsurlar

atsizatabeg

????????????
Moderatör

İtibar Puanı: 71

28 Eki 2020
56
71
18
FivemSociety'de Alışveriş Yaparken Bakılması Gereken Önemli Unsurlar
Konumuz genellikle FiveM Türkiye platformunda sıklıkla gündeme gelen dolandırıcılık şikayetleri, bunların önüne geçmek çok basit fakat karşımızda kişi artık profesyonel olduğu için bu işte fiyat konusunda en düşüğe indirerek veya farklı türlerde size güven sağlıyor, siz bunu bir fırsat bilerek hemen kişiyle pazarlık yapıyorsunuz ve bir bakmışsınız mesaj gönderilmedi kırmızı gösteriyor ve soluğunuzu FivemSociety'de alıyorsunuz şikayet açıyorsunuz ama sadece bu kişi platformdan uzaklaştırılıyor başka yerlerde satmaya devam ediyor ve paranızı prn sitelerinde yiyor, kısacası iş sizde bitiyor bugün alışveriş esnasında yapılması gereken önemli unsurları listeledim, eğer dediklerimi yaparsanız daha güvenli bir alışveriş geçireceksiniz.

1- Referanslarına Bakın
Referans alışverişlerde başlıca en önemli unsurdur, satıcının herhangi bir FiveM Türkiye platformunda ünlü biriyle bir bağlantısı varsa veya bir arkadaşınız önerdiyse satın aldıysa ve satıcı discordunda müşteri yorumlarını ve refarans sunucuları bulunuyorsa birazcık güven katabilir.

2- Satıcı Hakkında Araştırma Yapın
Satıcının profilini satış discordlarında ve karalistelerde araştırın FivemSociety'de hakkında daha önce şikayet konusu açılmış mı kontrol edin ve satıcının önceki müşterileri ile iletişime geçip deneyimlerini sorun. FivemSociety'de satış konusu varsa yorumları inceleyin.

3- Satıcının Konuşma Tarzına Bakın
Kişinin konuşmasında bir çelişki var mı ve vazgeçtiğiniz de fiyatı en düşüğe indirmeye çalışıp yeniden dikkatinizi çekmeye çalışıyor mu ve kişi kendini size sürekli fırsat sunarak ifşa ediyor mu bunlara dikkat edin. Hiç bir şey satmadığı için sizin verdiğiniz parayı kazanmaya çalışacaktır en düşük miktar bile olsa sizin dikkatinizi çekmeye çalışacak ve sizin peşinizden ayrılmayacak, sürekli zorla satmaya çalışacaktır ve önce parayı isteyecektir fakat bu bir teori bazı dolandırıcılar ters psikoloji yapar.

4- Satın Alınacak Ürünü Detaylı Kontrol Edin
Ürünü iyice kontrol edin. Ürünün satıcıyı ait olup olmadığını FivemSociety ve çeşitli yerlerden araştırın. FivemSociety'de satış konusu olmayan ürünleri benim önerimce almayın.

5- Kapora
Burası bir sanal alem olduğu için ve noter vesaire olmadığı için insanlara güvenmek oldukça zor dolandırma riski çok fazla pazarlığın bir belgeside yok, gerçek hayatımızda olan kapora mantığıyla satıcıyı ikna ederek ürünün yarı fiyatını vererek aldıktan sonrada tamamını vereceğinizi söylerek bir anlaşma yapabilirsiniz hem bu sayede dolandırılsanız bile çok fazla para kaybetmeyeceksiniz. Bu maddeyi gerçekleştirmek için yukarıda bulunan diğer maddelerde emin olmanız gerekmektedir.

Not: Konu metni alıntılanıp, düzenlenmiştir.
 
  • İpucu

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar