FivemSociety Nasıl kıyafet tasarlayabilirim? Gelin birlikte kıyafet tasarlayalım!

AtaEge

D-Mod

İtibar Puanı: 114

1 Kasım 2020
129
114
43
Kocaeli
ataegeasilturk.com
Discord
Ata Ege#0001
Github
github.com/ataegeasilturk
Neden kıyafet tasarlamayı bilmeliyim?
Son zamanlarda malum sunucuların kıyafetlerine ilgi aşırı derece arttı ve bu sunucuların kıyafetlerinin çok absürt fiyatlara satıldığını hepimiz biliyoruz, siz bu kıyafetlere para vermek istemiyor veya kendiniz istediğiniz kıyafetleri yapmak istiyor olabilirsiniz. Bu sebepten dolayı bende modellemesi daha önceden yapılmış kıyafetlere nasıl istediğimiz tasarımı yapabiliriz, nasıl istediğimiz hale çeviririz bunları gösterdiğim bir rehber hazırladım. Yazıdan yapamayanlar için her bölümün altında parça parça videolar bırakacağım.

Hangi programlara ihtiyacım olacak?
Aşağıda bu rehber boyunca kullanacağımız veya ihtiyaç duyacağımız programların listesini aşağıya bırakıyorum. Listede bulunan bütün maddeler kullanımı zorunlu olan programlardır, italik yazıyla yazılanlar ise önerilen programlardır.

• OpenIV
  • Görsel düzenleme/işleme programı (Adobe Photoshop önerilir)
  • Düzenlemek istediğiniz bir kıyafetin görüntü dosyası (.ytd dosyası)
Düzenleyeceğim görsele nasıl ulaşacağım?
Düzenleyeceğim .ytd dosyasına sağ tıklayıp OpenIV ile aç diyeceğiz, bu işlemin ardından dosya açılınca "Export Selected" seçeneğine tıklıyoruz. Sonra "DDS File (.dds)" seçeneğine tıklayıp "PNG Image (.png)" seçeneğine tıkladıktan sonra "Kaydet" diyoruz. Dosyayı görüntü düzenleme programımızda düzenleyebilmek için PNG dosyası olarak kaydettik.

Lütfen, içeriği görmek için Giriş yap veya Kayıt ol

Görseli düzenledikten sonra ne yapacağım?
PNG şeklinde çıktışını aldığınız görsele istediğiniz işlemleri yaptıktan sonra OpenIV programını açıyoruz ve mods klasörüne .ytd dosyamızı o klasörün içine atıyoruz. Sağ üstten "Edit Mode"yi açık hale getiriyoruz ve .ytd dosyamızı açıyoruz. .ytd dosyamızı açtıktan sonra sağ üstte bulunan "Replace" butonuna basıp kendi düzenlediğimiz .ytd dosyasını seçiyoruz ve ve "Save" butonuna basıyoruz. Artık yapmamız gereken tek bir işlem kaldı .ytd dosyamızı kıyafetin diğer dosyalarının bulunduğu klasör atmak.

Lütfen, içeriği görmek için Giriş yap veya Kayıt ol

Bütün bu adımları tamamladıktan sonra istediğiniz kıyafet elde ettiniz demektir, tebrikler! Eğer bir sorun yaşarsanız konunun altına mesaj atmanız durumunda yardımcı olabilirim. Konuda eksik bir yer görürseniz bildirmeniz durumunda güncellenecektir. Ayrıca konu işinize yaradıysa veya konuyu beğendiyseniz beğenip yorum yaparsanız rehber daha çok kişiye ulaşabilir.

NOT Modlu kıyafetlerin sunucunuzda çalışması için FiveM Element Club Argentum ? ve üstü bir üyeliğe sahip olmalısınız.

Son düzenleme:

TURK

Administrator

İtibar Puanı: 115

28 Ekim 2020
84
115
33
Discord
TURK#6185
Teşekkürler forum adına yararlı bir paylaşım olmuş, sabitledim ;)

İfadeler: AtaEge

Frozen

FS Kullanıcı

İtibar Puanı: 7

7 Kasım 2020
69
7
8
fazla anlamadım detaylı bir video daha çekebilme şansın varmı? AtaEge AtaEge

Mertrix

Co-Admin

İtibar Puanı: 67

28 Ekim 2020
33
67
18
Yararlı bir paylaşım, insanları teşvik ediyosunuz efenim.

• İpucu

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar