Rehber Tokovoip nedir, nasıl kurulur? Birlikte TokoVOIP 1.5 kuralım!

AtaEge

D-Mod

İtibar Puanı: 114

1 Kas 2020
129
114
43
Kocaeli
ataegeasilturk.com
Discord
Ata Ege#0001
Github
github.com/ataegeasilturk
TokoVOIP nedir?
Tokovoip, ülkemizde çoğu kişinin 3D ses veya 8D ses olarak bildiği TeamSpeak tabanlı bir iletişim eklentisidir. Bu eklenti sayesinde oyun içerisindeki Voice Chat bölümünde aldığımız sesten daha kaliteli sesler duyabiliyoruz. Ayrıca TokoVOIP bize bir telsiz sistemi sağlıyor.

TokoVOIP nasıl kurulur?
Öncelikle sunucunuzda TokoVOIP kullanmak için bir TeamSpeak sunucusuna ihtiyacınız var. TeamSpeak sunucusu için bir firma öneremem ancak asla crack sunucular kurmayın çünkü firmalardan almanız daha sağlıklı ve kaliteli bir hizmet sunacaktır. TokoVOIP'i kullanmak için TeamSpeak sunucunuzda en az 2 adet kanal bulunmalı bu kanallardan biri Lobi diğeri ise Sunucu kanalı olacaktır. Sunucu kanalına herkesin bulamayacağı bir şifre koymalısınız. Bu kanalları kurduktan sonra aşağıda vereceğim sunucu için olan TokoVOIP scriptini indirip resources dosyasına attıktan sonra c_config.lua dosyasının içine giriyoruz ve aşağıdaki ayarları yapıyoruz. Aşağıda verilen ayarlar örnektir, lütfen kendinize göre düzenleyiniz.

Kod:
Lütfen, içeriği görmek için Giriş yap veya Kayıt ol
c_config ayarlarımızı tamamladıktan sonra sıra geldi ws_server kurmaya. Buradan sonra bahsettiğim adımları makinenizde yapınız. Öncelikle
Lütfen, içeriği görmek için Giriş yap veya Kayıt ol
(LTS sürüm önerilir.) indirmelisiniz. Node.js'i indirip kurulumunu tamamladıktan sonra size RAR içerisinde verdiğim ws_server dosyasını resources dosyasında TokoVOIP'in bulunduğu yere atın. Sonra ws_server dosyasına gelip SHIFT + SAĞ TIK kombinasyonunu uygulayın. Open Command Window Here gibi bir yazıyla karşılacaksınız, bu yazıya tıklayın ve açılan komut penceresine npm install yazarak yükleme işlemini başlatın ve yüklenene kadar bekleyin. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra aynı komut penceresine node index.js yazın ve komudu çalıştırın. Eğer kısa bir süre sonra önünüze yeşil bir yazı geldiyse her şeyi doğru yapmışsınız, tebrikler! Eğer önünüze yeşil bir yazı gelmediyse ws_server ile ilgili adımları tekrarlamayı deneyin ve eğer olmazsa konunun altına yazın elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Bütün bu işlemler bittikten sonra sıra geldi eklentilerimizi başlatmaya aşağıda verdiğim sıraya göre eklentileri başlatmaya dikkat edin. (Başlatmadan kasıt server.cfg'ye eklenmesidir.)

Kod:
Lütfen, içeriği görmek için Giriş yap veya Kayıt ol
ÖNEMLİ Sistemin sorunsuz çalışabilmesi için yarn scripti güncel olmalıdır.

TeamSpeak için TokoVOIP Kurulumu
Sunucu için TokoVOIP'i kurduktan sonra şimdide sıra TeamSpeak'e kurmakta. Öncelikle verdiğim RARın içerisindeki TokoVOIP (8D Ses) adlı dosyayı TeamSpeak kapalıyken çalıştırıyoruz ve Install butonuna basıyoruz daha sonra önümüze gelen uyarılarıda onayladıktan sonra TokoVOIP kurulumumuz tamam. Sunucuya giriş yaptığınız Plugins -> TokoVoip -> Connect yolunu izleyerek siyah ekrandan kurtulabilirsiniz.


Lütfen, içeriği görmek için Giriş yap veya Kayıt ol
Dosya şifresi: fivemsociety.com

Ayrıca konu işinize yaradıysa veya konuyu beğendiyseniz beğenip yorum yaparsanız rehber daha çok kişiye ulaşabilir.
 
Son düzenleme:

nitroS

Moderatör

İtibar Puanı: 58

28 Eki 2020
25
58
13
Discord
nitroS#3915
Github
github.com/nitros
Yararlı bir paylaşım eline sağlık.
 
İfadeler: AtaEge

Lesimo

FS Kullanıcı

İtibar Puanı: 38

2 Kas 2020
77
38
18
Dediğiniz adımları uyguladım npm install ve node index.js'de yüklendi sorunsuz fakat ses kanalına atmıyor
 

Vusca

FS Kullanıcı

İtibar Puanı: 1

2 Kas 2020
1
1
3
Arkadaşlar Dip Not Olarak Geçeyim TokoVoip c_config kısmında Teamspeak 3 Sunucunuzun İpsi Değil Makina İpinizi Girmeniz Gerekiyor Portu Değiştirmeyiniz. Örnek;
wsServer = "makinaip:33250",


Tnx @TURK
 
İfadeler: TURK
  • İpucu

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar