Cevaplandı YDR DOSYASINDA NASIL DOKU EKLEYEBİLİRİM?

JosephTheBell

FS Kullanıcı

İtibar Puanı: 2

6 Kas 2020
3
2
3
Öncelikle merhabalar, Sunucu paketime Tekerlek modu kurucağım fakat, Tekerleğin Ayrı bir texture dosyası var.

Bu tekerlek modları GTA 5'e yapıldığı için dosyaları ve kurulumu GTA 5'e özel.

Bu kurulum ayarını Fivem'de script haline getirmeye kalkınca sıkıntı olabiliyor.

Bundan kaynaklı Elimden geldiğince düzenlemeleri yaptım fakat, YDR Türü dosyada Doku( Texture dosyaları ) Dosyalarını görmüyor.

OPENIV'da YDR - YDD Gibi dosyaların düzenlemesi yok fakat YTD Düzenleniyor.

Ben her YDR Dosyasında Doku eklediğimde Tekerlek Sıkıntısız gözüküyor, Ama dosyayı kapat aç yaptığımda Doku bölümü eski haline dönüyor ve Tekerlek bozuk gözüküyor.

Acaba YDR'de Doku nasıl ekleyebilirim?

Ekran resimleri;

İlk girildiğinde,

618

Doku ekleme,

619

Doku eklenildikten sonra,

620

YDR Dosyası kapatılıp tekrar açıldığında,

621

İşin kısacası acaba Nasıl YDR Dosyasına eklediğim Doku'yu kaydedebilirim?

NOT:
3DMax Uygulaması yaklaşık 1500TL Sadece bu işlem için almayı gereksiz buluyorum ve Alsam bile nasıl yapılıcağını bilmiyorum.
ZModeler Uygulamasında nasıl düzenlendiğini anlamadığım için saldım.
TextureTool Uygulaması sadece YTD Dosyasını düzenliyor.

Quadria

GTA 5 Map Editor
D-Mod

İtibar Puanı: 68

28 Eki 2020
52
68
18
quadrt.design
Discord
Quadria#5538
Github
github.com/keremsonmez
3DS Max Student Edition olarak kullanırsan bir ücret ödemezsin. Tek şartı öğrenci olmak.

3DS Max açtığın zaman material editörden yeni bir texture oluşturup içerisine aktarabilir, dışarıya aktardığında üzerinden tekrar çalışma yapabilirsin
(ytd dosyasına gerek kalmaz)

Eğer araç tasarlıyorsan ZModeler ile ilgili pek çok indirme linki mevcut. Sadece ped modellemeleri için güncel versiyon gerekli..

LeekowS

Moderatör

İtibar Puanı: 108

28 Eki 2020
86
108
33
Discord
LeekowS#0001
Lütfen, içeriği görmek için Giriş yap veya Kayıt ol
Merhaba J JosephTheBell ,
Her .ydr uzantılı dosya textureleri kendi içinde barındırmaz/barındırmayabilir. Barındırmayanlar ise genelde .ytd uzantılı dosyadan textureleri çeker. Yani kısaca, OpenIV ile ydr dosyasını açtığında texturesiz görülebilir fakat oyun içerisinde öyle olmayacaktır.
[Sorun çözülürse lütfen belirtiniz]

İfadeler: shaw ve SnapDragon

JosephTheBell

FS Kullanıcı

6 Kas 2020
3
2
3
İfadeler: LeekowS ve Quadria

JosephTheBell

FS Kullanıcı

6 Kas 2020
3
2
3
3DS Max indirdim, Kurdum fakat şöyle bir sıkıntım var, İnternet'ten araştırdığımda GIMS EVO Gibi bir script kurmam gerektiği söyleniyor 3DS Max'a Fakat Kurduğumda sıkıntı çıkarıyor Herneyse sorunum o değil onu birşekilde çözerimde Textrure eklemek için GIMS EVO Script'i gerekiyormu?
Ve işin kötü tarafı nasıl Texture ekliyeceğimi bilmiyorum Yardım edebilirmisiniz? Quadria Quadria

SnapDragon

𝐅𝐈𝐕𝐄𝐌𝐒𝐎𝐂𝐈𝐄𝐓𝐘
Moderatör

İtibar Puanı: 130

28 Eki 2020
187
130
43
Somewhere on the core ecosystem
fivemsociety.com
Discord
Snap Dragon#0390